Pagalba mažo ūgio vaikui

Nors žemaūgiškumą sukėlusios priežastys bei galimos komplikacijos skiriasi, čia pateikiami bendri patarimai, ką daryti, kad vaiko gyvenimo kokybė nenukentėtų ir jis nesijaustų turintis negalią.

Žemaūgiui vaikui reikia sudaryti sąlygas, kad jis jaustųsi pasitikintis savimi, nepriklausomas ir savarankiškas. Štai keletas patarimų, kuriuos turėtumėte atsiminti:

1. Elkitės su vaiku pagal jo amžių, ne ūgį. Jei jūs manote, kad 6 metų vaikas gali susitvarkyti savo kambarį, tai nedarykite jokių išimčių tik dėl to, kad vaikas mažo ūgio.

2. Pritaikykite aplinką, jei tai riboja vaiko galimybes. Net paprastas šviesos jungiklio nuleidimas žemiau gali suteikti vaikui daugiau pasitikėjimo.

3. Apie savo vaiko sveikatą savo vaikui ir kitiems pasakokite kaip skirtumą, o ne kaip trūkumą. Jūsų požiūris ir elgsena gali turėti reikšmingos įtakos jūsų vaiko savęs vertinimui.

4. Išmokite be pykčio reaguoti į žmonių reakcijas, ar tai būtų paprastas smalsumas, ar visiškas nežinojimas, kodėl jūsų vaikas mažas. Atsakykite į klausimus ir komentarus tiek atvirai, kiek galite, tada sulaukite patogaus momento pasakyti ką nors ypatingo apie savo vaiką. Jei jūsų vaikas tuo metu yra su jumis, šis būdas parodys tai, kad jūs pastebite visas kitas jo savybes, dėl kurių jis yra unikalus. Tai padės pasiruošti jūsų vaikui spręsti tokias pačias situacijas, kai jūsų nėra šalia.

5. Jei iš jūsų vaiko juokiasi mokykloje, nežiūrėkite į tai pro pirštus. Pakalbėkite su mokytojais ir administracija, kad įsitikintumėte, ar jūsų vaikas gauna reikiamą paramą tokiose situacijose.

6. Padrąsinkite savo vaiką susirasti pomėgį ir malonumo suteikiančią veiklą. Jei sportas nėra jūsų vaiko stiprioji pusė, tai galbūt muzika, menas, kompiuteriai ar fotografija seksis puikiai.

7. Galiausiai ieškokite su panašiomis problemomis susidurinačių tėvų, susipažinkite su kitais mažaūgiais žmonėmis tiek bendraamžiais, tiek tais, kurie gali daugiau patarti. Galbūt galėsite įrodyti savo vaikui, kiek daug jis gali pasiekti net ir nebūdamas vidutinio ūgio.